O nas

Z miłości i pasji do zwierząt, stawiamy codziennie czoła nowym wyzwaniom przy hodowli wspaniałych piesków.

Czytaj dalej →

Witaj, nazywam się Agnieszka. Opowiem Ci moją historię.

Pod koniec szkoły podstawowej na skutek powikłania po zapaleniu płuc zachorowałam na astmę oskrzelową na tle alergicznym. Byłam wtedy w klasie sportowej, osiągałam niezłe wyniki a po zawodach i treningach odpoczywałam sobie w towarzystwie mojego kota i psa. Trafiłam do przychodni specjalistycznej, gdzie po wykonanych testach alergicznych dowiedziałam się, że muszę zrezygnować ze wszystkiego co dla mnie najważniejsze, z tego co kocham, z moich zwierzaków i ze sportu.

Ale jak? To był dla mnie szok! Rozpoczęło się załamanie, potem bunt i walka.
Dla mojej kochanej kici rodzice znaleźli inny dobry dom. Alergia była zbyt duża. „Bari” został ze mną, na całe szczęście bo bym się chyba zapłakała. Ze sportu nie zrezygnowałam całkowicie, ale musiałam znacznie odpuścić intensywność treningów. Momentami było ciężko, czasami wieczorami dostawałam takich ataków astmy, że rodzice musieli wzywać pogotowie.

Po latach odczulania, branych leków i treningów wyszłam na prostą. Moja wydolność płuc zmieniła się z astmatycznej na sportową. Ukończyłam studia zootechniczne. Był to mój świadomy i zgodny z pasją wybór. W trakcie studiów reprezentowałam Uniwersytet w sekcji jeździeckiej. Bardzo miło wspominam ten okres.

Na informację o Australian Labradoodles, psach o sierści hipoalergicznej, przyjaznej dla alergików i astmatyków, natrafiłam kilka lat temu w telewizji. Tak rozpoczęła się moja miłość od pierwszego wejrzenia i pomysł hodowli i propagowania wiedzy na temat tej rasy.

W 2017 roku do naszej rodzinki dołączyła piękna, czarna suczka Australian Labradoodle. Nasz rodzinny, kochany psiak. Tak się zaczęła nasza przygoda z doodlami i trwa do dziś.